Wiadomości
- 7 marca 2025
- 8 marca 2025
[WIDEO] PoPieronie w Must Be The Music. Z zespołem zaśpiewał Sebastian Karpiel-Bułecka
Żywiecka kapela PoPieronie szturmem podbija telewizję! Już dziś, o godzinie 19.55, w programie "Must Be The Music" na antenie Polsatu, zobaczymy ich energetyczny występ. W mediach społecznościowych programu pojawił się przedpremierowy fragment ich występu. Występ tak spodobał się jurorom, że do kapeli dołączył Sebastian Karpiel-Bułecka, aby wspólnie zaśpiewać.

PoPieronie to zespół, który został założony w 2009 roku. Członkowie kapeli pochodzą z Żywiecczyzny, co silnie wpływa na ich twórczość. Ich muzyka jest inspirowana tradycyjną muzyką Beskidów, z elementami kultur pogranicza polsko-słowacko-węgierskiego.
W dorobku kapeli znajdują się dwie płyty CD: „Od gwiozdecki do sopecki” (2012), nagrana wspólnie z Regionalnym Zespołem Magurzanie, oraz „Wierni korzeniom” (2013).
Drugi album zdobył trzecie miejsce w konkursie „Folkowy Fonogram Dwójki” organizowanym przez Polskie Radio Dwójka.
Kapela PoPieronie regularnie koncertuje, promując kulturę i tradycje muzyczne Beskidu Żywieckiego. Ich muzyka to połączenie akademickiego wykształcenia z fascynacją kulturą tradycyjną, co pozwala im odkrywać na nowo zapomniane dźwięki regionu.
Loading...
ZOBACZ TAKŻE
Gorący tematLeśna wyspa w Żywcu - dzika historia rezerwatu Grapa
Gorący tematDzwonnica, która miała odpędzać burze
Gorący tematTam, gdzie woda miała smak historii
Hafciarka przy fontannie - podróż w świat tradycji
Gorący tematTam, gdzie rodzi się Olza. Beskidzka podróż do źródeł rzeki
Gorący tematPolana Malinowe - cisza, historia i widoki Beskidów
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu beskidy.cafe zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.





